Pas wyszczuplający

Jaki pas wyszczuplający wybrać? Czy naprawdę działa?

Ogólne pojęcie pod którym kryje się „pas wyszczuplający”, większości osób kojarzyć się może z telezakupami i niepraktycznymi produktami za duże pieniądze. W rzeczywistości, dobry pas wyszczuplający może nie tylko poprawić postawę i wysmuklić sylwetkę, ale mieć realny wpływ na zdrowie. Jaki pas wyszczuplający będzie zatem najlepszy? Od czego rozpocząć swoje poszukiwania?

Dobry pas wyszczuplający i jego wpływ na postawę ciała

Niezależnie od tego czy większość dnia spędza się przy biurku – w pozycji siedzącej, czy też zawodowo podnosi się ciężary – posiadanie na sobie elastycznego pasa podtrzymującego może w znaczny sposób poprawić postawę. Pas jest zwykle wykonany, albo z neoprenu lub innego miękkiego i elastycznego, ale sztywnego materiału. Codzienne noszenie elastycznego pasa może pomóc siedzieć prawidłowo -prosto, co może prowadzić do zmniejszenia bólu pleców. Noszenie pasa może również korygować postawę podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów z ziemi, co jest szczególnie ważne przy prewencji obrażeń i kontuzji związanymi z niewłaściwą techniką podnoszenia. Najlepszy pas wyszczuplający jest szczególnie dedykowany osobom, które mają słabe mięśnie kręgosłupa. Założenie pasa pomaga wciągnąć i napiąć mięśnie brzucha, dzięki czemu sylwetka automatycznie się prostuje. Obrazowo – dobry pas wyszczuplający poniekąd wymusza poprawę postawy, ponieważ trudno jest go „wypchnąć” mięśniami podczas noszenia. Noszenie pasa wymaga również wiedzy i umiejętności. Z uwagi na jego silne oddziaływanie na mięśnie, eksperci nie zalecają noszenie pasa przed długi okres. Podczas stosowania można robić sobie krótkie odstępy czasowe, aby uniknąć osłabienia mięśni posturalnych.

Pas wyszczuplający opinie i skuteczność w przeciwdziałaniu bólu pleców

Osoby, które cierpią na sporadyczne bóle pleców, dzięki noszeniu pasa wyszczuplającego mogą odczuć wyraźną ulgę w bólu. Najlepszy pas wyszczuplający działa kilkutorowo, nie tylko koryguje postawę, która może powodować ból pleców, ale również ma działanie rozgrzewające. Wyższe temperatury mają z kolei działanie rozkurczowe, co może przynieść realne skutki w łagodzenia bólu pleców związanych z wadami postawy i reumatycznymi.

Pas wyszczuplający neoprenowy i działanie odchudzające

Co prawda samo w sobie noszenie pasa wyszczuplającego z pewnością nie uczyni magicznego ubytku kilku kilogramów, ale może realnie wpłynąć na ostateczny wygląd talii. Po pierwsze, noszenie pasa wyszczuplającego w ciągu dnia, pod ubraniem, optycznie poprawia wygląd ciała. Ubrania leżą lepiej a talia wygląda znacznie zgrabniej. Ta zaleta dotyczy zarówno kobiety jak i mężczyzn. Pas wyszczuplający męski – w ciągu dnia poprawi postawę sylwetki i ukryje nadmiar ciała. Dzięki temu, zapinana koszula będzie leżała idealnie i nie dojdzie do nieestetycznego rozpinania guzików koszuli na brzuchu. Najlepszy pas wyszczuplający działa jak prawdziwy gorset. Ma on jednak dodatkowe zastosowanie. Podczas noszenia pasa dzięki specjalnym materiałom, z których został wykonany, pod skórą wytwarza się ciepło. Po zdjęciu pasa można czasem nawet zauważyć drobne kropelki potu. Można więc zauważyć, że pas wyszczuplający działa jak mikro sauna, znana ze swoich właściwości detoksykujących i odchudzających. Chociaż nie można liczyć na spektakularny efekt, talia po regularnym noszeniu pasa może faktycznie się wysmuklić, a skóra ujędrnić. Ma na to również wpływ oddziaływanie pasa na mięśnie brzucha i pleców. Po szczelnym owinięciu talii, pas kompresuje komórki tłuszczowe. Dzięki temu, talia wygląda przez jakiś czas na smuklejszą niż jest w rzeczywistości. Jednakże warto pamiętać, że po dekompresji, która nastąpi po jakimś czasie od zdjęcia pasa, komórki tłuszczowe stopniowo powrócą do swojego normalnego kształtu. Nie można więc oczekiwać od pasów wyszczuplających stałej korekty okolic brzucha.

Najlepszy pas wyszczuplający i siłownia – czy da się to połączyć?

Noszenie pasa pod ubraniem podczas wykonywania ćwiczeń pomaga zwiększyć produkcję potu, dzięki czemu organizm pozbywa się nadmiaru wody. Pas wyszczuplający neoprenowy owinięty wokół brzucha podczas wykonywania treningu kardio, pomoże podnieść temperaturę wewnętrzną organizmu, powodując większą produkcję potu. Pas wyszczuplający na siłowni pozwala również na bezpieczne wykonywanie ćwiczeń z obciążeniem. Martwy ciąg, przysiady ze sztangą i wiele innych aktywności, będą nie tylko lepiej wykonane, ale również bezpieczniejsze dla odcinka lędźwiowego. Pas wymusza zachowanie pewnej postawy, chroni przed tzw. przepukliną i uszkodzeniem kręgosłupa podczas intensywnych treningów. Ma więc holistyczne zastosowanie. Najszybszy, najskuteczniejszy i najtańszy sposób utraty centymetrów w talii i poprawy postawy obejmuje połączenie noszenia pasa wyszczuplającego przy regularnych ćwiczeniach i zrównoważonym odżywianiu. Aby stracić niechciany tłuszcz, zaleca się wykonywanie co najmniej 250 minut wysiłku fizycznego tygodniowo. Spacery, bieganie, jazda na rowerze i pływanie to dobry wybór. Aby poprawić napięcie mięśni i postawę, warto postawić na trening oporowy dla wszystkich głównych grup mięśniowych i wykonywanie ćwiczeń rozciągających całego ciała przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu.

Jaki pas wyszczuplający będzie najlepszy?

Pasów wyszczuplających jest naprawdę wiele. Wybór właściwego zależy od jego funkcji i oczekiwań jakie się mu stawia. Można rozróżnić cztery główne rodzaje pasów wyszczuplających. Modele obejmują szereg opcji – od najzwyklejszych, elastycznych pasów na rzep, po wibrujące na wpół elektryczne, profesjonalne pasy ukierunkowane wyłącznie na wyszczuplanie talii.

Pas wyszczuplający podtrzymujący

Pas wyszczuplający podtrzymujący jest skierowany głównie dla osób, którym zależy na poprawie swojej postawy. Osoby, które cierpią na bóle pleców lub są rekonwalescentami – docenia ten prosty pas. Pas podtrzymujący jest sztywny i bardzo elastyczny. W zależności od wyboru konkretnego modelu może mieć również szelki. Ten rodzaj pasa chroni przed urazami, wymusza prawidłową postawę i skutecznie usztywnia odcinek krzyżowo – lędźwiowy. Wykorzystują go często osoby trenujące podnoszenie ciężarów i fani treningów z dużym obciążeniem. Przy wyborze dobrze jest zweryfikować rodzaj zapięcia. Mocne, szerokie rzepy i specjalne usztywnienia w newralgicznych miejscach świadczą o tym, że ten model jest najlepszy.

Pas wyszczuplający neoprenowy

Pas wyszczuplający neoprenowy jest wykonany z neoprenu, który jest miękki i lekki. Pas odchudzający jest ukierunkowany na wytwarzanie wysokiej temperatury pod swoja powierzchnią, dzięki czemu skóra zaczyna intensywnie się pocić. Połączenie tego pasa z wysiłkiem fizycznym, według wielu producentów pomaga szybciej spalać tkankę tłuszczową. Można go nosić cały dzień ponieważ pod ubraniem jest praktycznie niewidoczny. Ten rodzaj pasa dedykowany jest głównie osobom, którym zależy na utracie objętości talii. Nie będzie jednak miał ortopedycznego zastosowania zdrowotnego., ponieważ nie jest bardzo sztywny. Najlepszy pas wyszczuplający neoprenowy powinien być wykonany z prawdziwego neoprenu, czyli materiału, który został stworzony z myślą o skafandrach kosmonautów. Przed zakupem, dobrze jest zapoznać się z dokładną specyfikacja materiałów, z których został wykonany.

Pas wyszczuplający wibrujący

Pas wyszczuplający wibrujący to nowoczesne urządzenie, który po włączeniu zaczyna wytwarzać drgania. Ich natężenie jest uzależnione od rodzaju wybranego programu. Intensywne drgania powoduje kurczenie się i rozkurczanie mięśni, a co za tym idzie – wykonują pracę. Chociaż ten pas jest daleki od typowego wyglądu prostego pasa na rzepy – może przynosić dobre efekty osobom, którym zależy na poprawie struktury mięśni. Materiał, z którego jest wykonany pas wyszczuplający wibrujący pomaga wytworzyć efekt ciepła. Mimo obietnic producentów, z uwagi na swoją grubość, pas wibrujący nie może być noszony przez większość dnia – z pewnością nie zostanie niezauważony. Przy wyborze, warto sprawdzić moc urządzenia. Im większa ilość watów, tym solidniejsze będą wibracje.

Pas wyszczuplający z sauną

Pas wyszczuplający z sauną to często reklamowane urządzenie. Jego działanie opiera się na funkcji intensywnego ogrzewania. Tym razem działa on nie przez materiał i wysiłek fizyczny ale przez specjalną budowę i bezpieczne nagrzewnice znajdujące się wewnątrz urządzenia. Do pasa dołączony jest zwykle niewielki pilot, który pomaga ustawić właściwy program. W zależności od ostatecznego wyboru, można spotkać pasy z dodatkową funkcją wibracji lub masażu. Funkcja masażu pomaga dodatkowo zrelaksować mięśnie.

Pas wyszczuplający z wibracjami

To zupełnie inna wariacja na temat tradycyjnego pasa wyszczuplającego. Wibracja pasa powoduje, że mięśnie brzucha rozluźniają się i kurczą. Stymulacja tego procesu odbywa się podczas różnych ćwiczeń brzusznych. Mimo gorących zapewnień, warto jednak pamiętać, że najbardziej wymierne rezultaty w napinaniu mięśni brzucha uzyskuje się dzięki równoczesnemu stosowaniu zrównoważonej, zdrowej diety i podejmowania innych aktywności fizycznych. Wystarczy połączyć regularne ćwiczenia z użyciem pasa wyszczuplającego. Zapewni to z pewnością długoterminowe wyniki.

Pas wyszczuplający poporodowy

Pas wyszczuplający damski – dla kobiet po porodzie, działa na kilka ważnych obszarów kobiecego ciała. Po porodzie, skóra na brzuchu jest zwykle pozbawiona jędrności. Może być wiotka i nieestetyczna. Podczas ciąży, wiele kobiet doświadcz również zjawiska znanego jako rozejście mięśni prostych, które powodują wygląd ciążowego brzucha, mimo że kobieta jest już po porodzie. To bardzo przykry i bolesny temat dla wielu matek. Lecznicze właściwości pasa, pozwalają na powolny powrót mięśni do prawidłowego poziomu oraz wzmocnienie tkanek je otaczających. Do tego, założenie pasa powoduje szybką wizualną poprawę wyglądy sylwetki – kobieta może czuć się swobodnie i zwiększyć swoją pewność siebie. Najlepszy pas wyszczuplający jest wyjątkowo elastyczny, dostępny w kilku rozmiarach, oznaczonych podobnie jak rozmiary odzieży od S do XXL ( czasem większych).

Konstrukcja pasów wyszczuplających służy do utraty tkanki tłuszczowej, poprawy postawy, zlikwidowania bólu pleców i ma wiele innych zastosowań. Wybierając najlepszy pas wyszczuplający warto kierować się swoim indywidualnym celem jaki ma spełniać pas i oczekiwaniami. To co zasługuje na szczególną uwagę to rozmiar, rodzaj zapięcia i w przypadku pasów elektrycznych – moc i dodatkowe funkcje. Jaki pas wyszczuplający będzie najlepszy? To zależy od jego zastosowania!

Pas wyszczuplający - Ranking 2024

Warto sprawdzić ranking w kategorii Pas wyszczuplający, który codziennie aktualizujemy codziennie. Są tam najlepsze ceny dla danego produktu, opinie i szczegółowe parametry techniczne.

RankingPas wyszczuplającyProducentCena
1Beurer EM 95BeurerAktualna Cena
2Pas Wibrujący Odchudzający Wyszczuplający 6 W 1NoNameAktualna Cena
3Beurer EM 70BeurerAktualna Cena
4HMS Pas na Brzuch Regulowany Odchudzający BR114HMSAktualna Cena
5Elektrostymulator Do Mięśni Stymulator Ems MasażerVerk GroupAktualna Cena

4 komentarze do “Pas wyszczuplający”

 1. W domu mam lekki, mały pas wyszczuplający z Trec. Naprawdę fajnie działa jak na taki tani sprzęt. Nie często go używam, ale czasami jak sobie przypomnę. Po ćwiczeniach jak znalazł. Model dla niewymagających.

  Odpowiedz
 2. Musiałam ostatnio przygotować się na naprawdę wielkie wyjście i kupiłam taki pas. Pani w sklepie zachwycona powiedziała, że to najlepszy pas wyszczuplający jaki mają, to musiałam kupić. Wydałam około 120 zł, pasem trzeba się opleść, wygląda podobnie do tego z pierwszego zdjęcia (kobieta po lewej), ale działa! Naprawdę DZIAŁA.

  Odpowiedz
 3. Mam ten z Spokey. Kupiłam go kiedyś na dużej promocji i byłam bardzo napalona na efekty. Niestety używałam sporadycznie i leży w szafie. Do takich pasów chyba trzeba mieć odpowiednią motywację. Chociaż koleżanka ma dobry pas wyszczuplający i efekty są powalające.

  Odpowiedz
 4. Dobry pas wyszczuplający może zdziałać cuda 🙂 Ja korzystam z niego od dawna, szczególnie przed wielkim wyjściem. Nie miałam jeszcze takiego pasu do ćwiczeń, ale regularnie wykonuję ćwiczenia i używam pasa, który po prostu ukrywa co trzeba.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz